Odegrali się na Mazowszu

W tym tygodniu reprezentacje ŁZPN U-14 i U-13 w meczach o punkty musiały uznać wyższość drużyn Mazowieckiego ZPN. Za te niepowodzenia na drużynach z Mazowsza odegrały się łódzkie zespoły, występujące w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15.

O niespodziankę dużego kalibru postarali się gracze ŁKS, którzy na wyjeździe ograli 2:1 warszawską Legię. W tabeli grupy A CLJ U-15 łodzianie zajmują lokatę trzecią od końca, a zespół ze stolicy jest wiceliderem rozgrywek. Jeśli dodamy do tego fakt, że w Łodzi Legia pokonała ŁKS aż 7:0, to nie będzie wątpliwości, która z tych drużyn była faworytem dzisiejszego starcia. Piłka nożna jest jednak nieprzewidywalna, zwłaszcza na poziomie młodzieżowym. Po golach Alana Siwka (66) i Tymoteusza Kunata (70) goście w Urszulinie prowadzili już 2:0, a gospodarzom na pocieszenie pozostał jedynie honorowy gol strzelony w doliczonym czasie gry. Trzy punkty zainkasowali też gracze AKS SMS, którzy na własnym boisku pokonali 1:0 warszawską Polonię.

Po 9. kolejkach liderem rozgrywek jest Jagiellonia Białystok SSA (23 pkt.). Zespół z Milionowej zajmuje czwartą lokatę (13 pkt.), a na szóstym miejscu jest ŁKS (11 pkt.), który ma już sześć oczek przewagi nad strefą spadkową. W następnej serii spotkań na boisku MOSiR Minerska ŁKS podejmie AKS SMS (23 października, godz. 11).

Już w tej kolejce derby Łodzi rozegrano natomiast w grupie A CLJ U-17. Gospodarzem był Widzew, który na obiekcie MOSiR Łodzianka zremisował 3:3 z UKS SMS. Remis był szczęśliwy dla gospodarzy, którzy w pierwszej połowie przegrywali już 0:2 i 1:3, a punkt uratowali cztery minuty przed końcem spotkania. Po dziewięciu kolejkach liderem w tej klasie rozgrywkowej jest Legia (22 pkt.), a zespoły z Łodzi zajmują miejsca numer 5. (UKS SMS - 11 pkt.) i 6. (Widzew - 10 pkt.). W 10. serii spotkań 23 października widzewiacy zagrają na wyjeździe z drugą w klasyfikacji Jagiellonią Białystok SSA (godz. 12), a UKS SMS podejmie Legię (godz. 15).