fot. Eligiusz Goździk

Odszedł Eligiusz Goździk

W czwartek 9 grudnia na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi pożegnamy Eligiusza Goździka. Ceniony trener i wychowawca młodzieży zmarł w wieku 86 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 11.15.


Pod koniec lat 60-tych XX wieku Eligiusz Goździk został trenerem seniorskiej drużyny Widzewa, jednak największe sukcesy odnosił pracując z młodzieżą w SKS Łodzianka i prowadząc młodzieżowe kadry województwa łódzkiego. Jego podopieczni z powodzeniem występowali później nie tylko na ligowych boiskach, ale też w reprezentacjach Polski różnych kategorii wiekowych. W roku 1982 zdobył z Łodzianką mistrzostwo Polski Szkolnych Klubów Sportowych. 

Był czlonkiem Rady Trenerów Polskiego Związku Piłki Noznej, a za swoją pracę i osiągane w niej wyniki otrzywywał wiele nagród i wyróżnień. W swojej kolekcji miał m.in. Złotą Odznakę Honorową PZPN, odznakę "Zasłużony dla piłkarstwa łódzkiego" i Medal 80-lecia PZPN.

Rodzinie i bliskim zmarłego zarząd, pracownicy oraz członkowie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej składają wyrazy współczucia.