fot. Tadeusz Kruk

Odszedł Tadeusz Kruk

Skierniewicka piłka nożna doznała niepowetowanej straty. W wieku niespełna 65 lat zmarł Tadeusz Kruk – wieloletni działacz byłego OZPN w Skierniewicach, a ostatnio kierownik skierniewickiej delegatury Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Pogrzeb odbędzie się 1 lutego 2021.


Tadeusz Kruk urodził się 29 lutego 1956 roku w Skierniewicach, a przez całe dorosłe życie był związany ze sportem. Jako 22-latek został sekretarzem Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Skierniewicach. Funkcję tę sprawował do roku 1991, a później został specjalistą do spraw sportu w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym. W latach 1999-2002 był sekretarzem Rady Regionalnej w Regionalnych Zrzeszeniach LZS, a następnie rozpoczął prawie dwudziestoletnią działalność w okręgowych strukturach piłkarskich. Od roku 2002 pełnił funkcję wiceprezesa OZPN Skierniewice, a w roku 2019 został kierownikiem skierniewickiej delegatury ŁZPN.

Futbol nie miał dla niego tajemnic. Był instruktorem piłki nożnej, a w latach 2008-2019 w III lidze pełnił obowiązki delegata do spraw bezpieczeństwa ŁZPN. Jeszcze dłużej (2004-2016) zasiadał w zarządzie łódzkiego związku. W ŁZPN był również wiceprzewodniczącym Wydziału Gier i Ewidencji, a także członkiem Komisji Rewizyjnej i Komisji ds. Odznaczeń.

Msza żałobna za śp. Tadeusza Kruka rozpocznie się w poniedziałek 1 lutego o godz. 11 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 12. Po zakończeniu nabożeństwa uroczystości pogrzebowe przeniosą się na cmentarz miejski w Skierniewicach (ul. Strobowska 19).    

Rodzinie i bliskim zmarłego zarząd, pracownicy oraz członkowie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej składają wyrazy głębokiego współczucia.