Odwróciły losy meczu

Po zaciętej walce piłkarki TME SMS na własnym stadionie pokonały 2:1 GKS Katowice i nadal otwierają ekstraligową tabelę. Po 8. kolejkach łodzianki mają na koncie 22 pkt.

Do starcia z GKS ekipa z Minerskiej przystąpiła po efektownym zwycięstwie nad wiceliderem tabeli. Tym razem na sukces musiały jednak znacznie mocniej pracować, niż w wygranym 5:0 spotkaniu z Górnikiem w Łęcznej.

Pierwszy gol padł po trzydziestu minutach gry, ale ku zdziwieniu obserwatorów jego autorem były przyjezdne, a konkretnie Marlena Hajduk, która na listę strzelczyń wpisała się trafieniem z rzutu karnego. Na odpowiedź liderek ekstraligi trzeba było czekać do drugiej odsłony meczu. W 53. minucie stan rywalizacji wyrównała Paulina Filipczak, a w 78. minucie trafieniem z "jedenastki" wynik spotkania ustaliła Gabriela Grzybowska.

Po tym spotkaniu łodzianki mają cztery oczka przewagi nad drugim w klasyfikacji Górnikiem Łęczna i sześć nad Czarnymi Sosnowiec, które mają jednak dwa zaległe mecze. W następnej serii spotkań (30-31 października) TME SMS zagra na wyjeździe z APLG Gdańsk.