Odwrócili losy meczu

W 15. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola w wyjazdowym meczu z AZS UŚ Katowice musiała gonić wynik, ale odrobiła straty i wygrała spotkanie 9:3.

Gospodarze lepiej weszli w mecz i po dziesięciu minutach prowadzili 3:1. Przed przerwą goście doprowadzili jednak do remisu 3:3, a po zmianie stron przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najwięcej powodów do zadowolenia miał po meczu Norbert Dregier (13’, 25’, 36’), który strzelił trzy gole. Po dwie bramki zdobyli: Igor Sobalczyk (15’, 22’) i Michał Marciniak (34’, 39’), a po jednej – Tomasz Sztaba (7’) oraz Daniel Krawczyk (28’).

Po rozegraniu czternastu spotkań Gatta Active ma 21 pkt. i w tabeli zajmuje miejsce siódme. Liderem jest Constract Lubawa (37 pkt.), który wyprzedza Piasta Gliwice (37 pkt.) i Rekord Bielsko-Biała (36 pkt. w trzynastu spotkaniach). W 16. Kolejce ekipa ze Zduńskiej Woli podejmie Dreman opole Komprachcice (12 grudnia, godz. 18).