Ograli Legię i wskoczyli na podium

W 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 miłą niespodziankę sprawili gracze UKS SMS. Łodzianie na wyjeździe pokonali 2:1 faworyzowaną Legię Warszawa. Dodatkową nagrodą za ten sukces był awans na trzecie miejsce w tabeli.

Od początku meczu rozgrywanego w Urszulinie goście skupili się na grze obronnej i wyprowadzaniu kontrataków. W pierwszej połowie nie udało im się jednak uniknąć błędu i tuż przed przerwą po rzucie rożnym dali się zaskoczyć Marcelowi Myszce, który dał Legii prowadzenie.

Po zmienie stron UKS SMS zagrał jednak perfekcyjnie i z nawiązką odrobił stratę. W tej odsłonie zespół ze stolicy nie zdołał stworzyć sobie żadnej okazji bramkowej i nadział się na dwie zabójcze kontry, które na gole zamienili: Oskar Świątkowski (73') i Mikołaj Laskowski (83').

W dotychczasowych meczach łodzianie zdobyli 7 pkt. i z takim dorobkiem zajmują trzecie miejsce w tabeli. Po dwa oczka więcej zgromadzili zawodnicy Śląska Wrocław i Wisły Kraków. W następnej kolejce rywalem UKS SMS będzie Escola Varsovia. Spotkanie przy ul. Milionowej rozpocznie się 12 września o godz. 12.