Okręgowy Puchar Polski, Łódź

Zawisza Rzgów, ŁKS II, KS Sand-Bus Kutno i Widzew II – to zespoły, które wywalczyły awans do półfinałów Pucharu Polski okręgu łódzkiego. Z pokonanych drużyn najbliżej awansu była ekipa LKS Różyca, która odpadła po rzutach karnych.

Wicelider grupy II łódzkiej klasy A podejmował czwartoligowe rezerwy beniaminka ekstraklasy. Po pierwszej połowie był remis 1:1 i takim rezultatem spotkanie się zakończyło. Zwycięzcy nie wyłoniła również dogrywka, więc losy awansu musiały się rozstrzygnąć w rzutach karnych. W tym elemencie skuteczniejsi byli zawodnicy ŁKS II, którzy serię jedenastek wygrali 5:4.

Pierwsza połowa przesądziła natomiast losy rywalizacji grających w klasie okręgowej rezerw Widzewa z czwartoligowymi Zjednoczonymi Stryków. Niżej notowani gospodarze do przerwy prowadzili 2:1. Po zmianie stron widzewiacy nie pozwolili rywalom odrobić strat i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z wygranej i awansu.

W Rzgowie spotkały się zespoły z czołówki klasy okręgowej i dolnej części czwartoligowej tabeli. Faworytem była wyżej sklasyfikowana ekipa Termy Ner Poddębice, zajmujaca szesnaste miejsce w IV lidze. Goście nie zdołali jednak pokrzyżować planów miejscowemu Zawiszy. Trzeci zespół klasy okręgowej zwyciężył 2:0.

Niespodzianki nie było w Głownie, gdzie w takich samych rozmiarach Stal (klasa okręgowa) uległa drużynie KS Sand-Bus Kutno (IV liga). W Rzgowie i Głownie wszystkie bramki padały po zmianie stron.

Losowanie par półfinałowych odbędzie się 22 października w siedzibie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej (ul. Próchnika 5, godz. 16). Na ceremonię zostali zaproszeni przedstawiciele ŁKS, Widzewa, KS Kutno i Zawiszy. Zwycięzcy połfinałów awansują do wojewódzkiej fazy pucharowych rozgrywek.