fot. logo ŁZPN

Oldboje w Suwałkach

Najstarsza drużyna Łódzkiego ZPN wyjechała do Suwałk, gdzie w sobotę rozpocznie udział w makroregionalnym turnieju eliminacyjnym I edycji Mistrzostw Polski Oldbojów. Zespół prowadzony przez Marka Dziubę o godzinie 16 stanie do walki z ekipą Warmińsko-Mazurskiego ZPN.


W drugiej parze zmierzą się zawodnicy Mazowieckiego ZPN i Podlaskiego ZPN. Zwycięzcy tych spotkań w niedzielę walczyć będą o pierwsze miejsce, dające awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w październiku w Warszawie. Pokonani z soboty dzień później zagrają o trzecią lokatę.

Mistrzostwa Polski Oldbojów to wspólna inicjatywa Fundacji Piłkarstwa Polskiego oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. W rywalizacji uczestniczą reprezentacje szesnastu związków wojewódzkich, złożone z zawodników urodzonych w roku 1980 i starszych. Kadrowicze muszą legitymować się adresem zamieszkania na terenie danego WZPN.

W premierowej edycji w łódzkiej ekipie prowadzonej przez medalistę mistrzostw świata mają wystąpić m.in.: Sławomir Chałaśkiewicz, Rafał Pawlak, Tomasz Lenart, Jarosław Soszyński i Marcin Wolski. Do gry mają być również gotowi szef ŁZPN Adam Kaźmierczak oraz większościowy udziałowiec ŁKS Tomasz Salski.