Półmetek na miejscu dającym awans

Po zakończeniu pierwszej rundy Fortuna 1. Ligi piłkarze ŁKS będą na miejscu gwarantującym bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy.

W meczu 17. kolejki łodzianie pokonali w Opolu Odrę 2:1. Gola na wagę trzech punktów w 84. minucie meczu zdobył Stipe Jurić, który w doliczonym czasie gry mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, jednak trafił w słupek. Warto przypomnieć, że Bośniak z chorwackim paszportem z golem kończył również ubiegłotygodniowe starcie z Arką Gdynia.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla łodzian, którzy po trafieniu Kamila Dankowskiego w 14. minucie objęli prowadzenie. Niewiele jednak brakowało, by spotkanie zakończyło się remisem. W 71. minucie na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Mateusz Marzec, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Aleksandra Bobka. Osiem minut później na boisku pojawił się jednak Jurić i zapewnił gościom zwycięstwo.

Po tej wygranej ŁKS ma 34 pkt. i jest liderem pierwszoligowych rozgrywek. Druga w klasyfikacji Puszcza Niepołomice (33 pkt.) w niedzielę zagra w Głogowie z Chrobrym. W swoim ostatnim tegorocznym meczu łodzianie 11 listopada wystąpią natomiast w Katowicach, gdzie zmierzą się z GKS (godz. 20:30). Tym spotkaniem zespół z al. Unii rozpocznie rundę rewanżową.