fot. TME UKS SMS

Panie i juniorzy wracają do gry

Na pierwszy weekend marca wyznaczono wznowienie rozgrywek w ekstralidze pań i Centralnych Ligach Juniorów U-18, U-17 i U-15. W tych rozgrywkach nasze województwo reprezentują m.in. cztery zespoły UKS SMS Łódź.


Panie z ulicy Milionowej po pierwszej rundzie zajmują pozycję tuż za otwierającymi tabelę Czarnymi Sosnowiec. Po 11. kolejkach lider ma na koncie 31 pkt. i o trzy oczka wyprzedza ekipę prowadzoną przez Marka Chojnackiego. W dotychczasowych spotkaniach łodzianki odniosły dziewięć zwycięstw, doznały jednej porażki i raz zremisowały. Rundę rewanżową zespół TME UKS SMS rozpocznie w sobotę 6 marca wyjazdowym meczem z AZS UJ Kraków. To aktualnie siódma drużyna ekstraligi. Jesienią zespół z Małopolski zgromadził 16 pkt., a na inaugurację sezonu przegrał w Łodzi 0:2. Spotkanie rewanżowe rozpocznie się o godz. 14.

Na wyjeździe tegoroczną część rywalizacji rozpoczną również zespoły występujące w Centralnej Lidze Juniorów U-18. W tych rozgrywkach już jesienią rozegrano dwie kolejki rundy rewanżowej, więc rozgrywki zostaną wznowione od 18. serii spotkań. Po dotychczasowych meczach liderem jest Wisła Kraków, która zdobyła do tej pory 34 pkt. Łodzianie mają na koncie dwadzieścia oczek i z takim dorobkiem są na pozycji dwunastej – ostatniej gwarantującej utrzymanie w CLJ U-18. Nad strefą spadkową UKS SMS ma trzy punkty przewagi. W pierwszym tegorocznym meczu ekipa z Milionowej zagra pod Wawelem z zamykającym tabelę Hutnikiem (6 marca, godz. 13). Do tej pory krakowska ekipa zdobyła tylko siedem punktów, a jesienią przegrała w Łodzi 0:7.

Zespoły UKS SMS wystąpią również w rozgrywkach CLJ U-17 i U-15. W starszej kategorii wiekowej łodzianie rozpoczną rywalizację na własnym boisku, gdzie w sobotę o godz. 12 staną do walki z Ursusem Warszawa. Oprócz tych drużyn wiosną w grupie A CLJ U-17 grać będą również: Legia Warszawa, Stomil Olsztyn, Ząbkovia Ząbki, AP Jagiellonia Białystok, MKS Polonia Warszawa i Znicz Pruszków.

W grupie A CLJ U-15 nasz region będzie wiosną reprezentowany przez dwa kluby z ulicy Milionowej: UKS SMS i AKS SMS. Oprócz nich do rywalizacji przystąpią: Jagiellonia Białystok SSA, Escola Varsovia, MKS Znicz Pruszków, MUKS Kosa Konstancin, MKS Polonia Warszawa i Legia Warszawa SA. W pierwszej kolejce AKS SMS podejmie Escolę (6 marca, godz. 15), a UKS SMS zagra na wyjeździe z Jagiellonią (6 marca, godz. 14).