Pełna pula tylko dla ŁKS II

Tylko jeden zespół z naszego regionu zainkasował komplet punktów w 9. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi. Z wygranej cieszyli się gracze rezerw ŁKS, którzy na własnym boisku pokonali 2:1 Sokoła Ostróda.

Po golach Macieja Radaszkiewicza (64') i Javi Moreno (68') gospodarze prowadzili 2:0, a dziesięć minut przed końcem spotkania wynik ustalił Kamil Skok.

Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast starcie w Nieborowie, gdzie skierniewicka Unia mierzyła się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jeden punkt zainkasowała również Warta, która w Sieradzu zremisowała 2:2 z Mławianką Mława. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie, ale nie potrafili zbyt długo utrzymać przewagi nad wyżej notowanym rywalem. Na bramkę strzeloną przez Jakuba Króla (45') przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Michała Stryjewskiego (47'), a po golu Jakuba Pawłowskiego (59') na listę strzelców wpisał się Jakub Tworek (78'). Relację z tego meczu można obejrzeć tutaj.

Tym razem żadnego punktu nie zdobył Pelikan Łowicz, który bardzo dobrze rozpoczął wyjazdowy mecz z Legionovią, jednak w drugiej połowie zaprzepaścił wysiłek z pierwszej odsłony. Do przerwy goście prowadzili 1:0, po golu strzelonym w 8. minucie przez Adriana Olpińskiego. Po zmianie stron goście się jednak pogubili i już w 46. minucie stracili pierwszą bramkę. W końcowym kwadransie miejscowi jeszcze trzy razy pokonali łowickiego golkipera i tym samym zapewnili sobie wygraną 4:1. Telewizyjna relacja z meczu jest dostępna tutaj.

Po dziewięciu kolejkach liderem grupy I trzeciej ligi jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki (22 pkt.), za którym plasują się: Legionovia i Mławianka (po 20 pkt.). Piątą lokatę zajmuje Unia (15 pkt.), siódmy jest Pelikan, a tuż za nim Lechia (po 14 pkt.). Na czternastą pozycję awansował ŁKS II (8 pkt.), a strefę spadkową otwiera szesnasta w klasyfikacji Warta (7 pkt.).

W następnej serii spotkań 1 października Lechia podejmie Legionovię (godz. 16), Warta zagra na wyjeździe z rezerwami warszawskiej Legii (godz. 12), Unia w Ostródzie zmierzy się z Sokołem (godz. 15), a ŁKS II w Warszawie będzie walczył z Ursusem (godz. 16). Dzień później w Łowiczy rywalem Pelikana będzie Jagiellonia II Białystok (godz. 12).