Pelikan bliżej utrzymania

Drużyna Pelikana konsekwentnie oddala się od strefy spadkowej. Po zwycięstwie 3:1 z Unią w Skierniewicach ekipa z Łowicza ma już siedem punktów przewagi nad czternastą w klasyfikacji Pilicą Białobrzegi.

W niedzielnym starciu goście objęli prowadzenie w 32. minucie, po golu Artura Stawikowskiego. Osiem minut później do remisu doprowadził Bartosz Broniarek, lecz tuż przed przerwą przyjezdni cieszyli się po raz drugi. Tym razem powody do radości dał gol strzelony przez Jakuba Pawlickiego. Wynik spotkania na 3:1 dla Pelikana w 77. minucie ustalił Jakub Garnysz.

Po 33. kolejkach liderem grupy I trzeciej ligi nadal jest Legionovia Legionowo (73 pkt.), która ma cztery oczka przewagi na warszawską Polonią. Zespoły z naszego regionu zajmują miejsca numer: 5. (Lechia Tomaszów Mazowiecki - 51 pkt.), 8. (Unia - 48), 9. (ŁKS II - 45), 11. (Pelikan - 42), 13 (KS Kutno - 39) i 18 (Sokół Aleksandrów Łódzki - 25).

W następnej serii spotkań 27 maja Lechia podejmie KS Kutno (godz. 18), a dzień później ŁKS II zagra z Unią (godz. 11), Pelikan z Polonią (godz. 18), a Sokół na wyjeździe zmierzy się ze Zniczem Biała Piska (godz. 16).