Pewna wygrana w Koninie

Piłkarki TME SMS nie zwalniają tempa i po siedmiu kolejkach z kompletem punktów otwierają tabelę ekstraligi. W niedzielę wyższość łodzianek musiał uznać Medyk POLOmarket Konin.

W Wielkopolsce mistrzynie kraju już po szesnastu minutach prowadziły 2:0. Jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Paulina Filipczak (10'), a po niej zrobiła to Nadia Krezyman (16'). W 27. minucie kontaktową bramkę strzeliła Nikoleta Pitsiou i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:2. Dwadzieścia minut po przerwie trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobyła Krezyman, a w 78. minucie z rzutu karnego prowadzenie podwyższyła Gabriela Grzybowska. Wynik spotkania na 2:4 ustaliła Karlina Miksone (80').

Po dotychczasowych meczach podopieczne Marka Chojnackiego mają na koncie 21 pkt. i o trzy oczka wyprzedzają AZS UJ Kraków i GKS Katowice. W 8. kolejce 22 października przy Milionowej TME SMS podejmie wicelidera z Małopolski (godz. 10).