Piąte zwycięstwo, piąte miejsce

W ósmej kolejce ekstraligi kobiet piłkarki TME Grot SMS wygrały w Szczecinie z Olimpią 3:0. Dla łodzianek było to piąte zwycięstwo w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem przyjezdnych, dla których bramkę strzeliła Klaudia Jedlińska (27). Ta sama zawodniczka siedemnaście minut po zmianie stron podwyższyła prowadzenie, a wynik spotkania ustaliła Anna Rędzia (66).

Zespół z ul. Milionowej w siedmiu meczach zgromadził 16 pkt. i jest na piątym miejscu w tabeli. Łodzianki mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Górnikiem Łęczna, jednak wcześniej zmierzą się z Czarnymi Sosnowiec i Mitechem Żywiec. Spotkanie z pierwszym z tych rywali zaplanowano na 19 października (godz. 15).