Piąty komplet punktów Widzewa

Widzew Łódź awansował na dziewiąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. W zaległym spotkaniu 12. kolejki pokonał Ruch Chorzów 2:1 (0:1). Bramki dla drużyny Daniela Myśliwca strzelili: Fabio Nunes i Jordi Sanchez.

Ruch prowadził do przerwy po bramce Mateusza Bartolewskiego strzelonej w 16. minucie. Widzewiacy wyrównali dwie minuty po zmianie stron, a bramkarza Ruchu pokonał Fabio Nunes. Chwilę później Szymon Szymański ukarany został, za faul taktyczny, czerwoną kartką. W 65. minucie boisko opuścił Konrad Kasolik i widzewiacy od tego momentu grali z podwójną przewagą. Wykorzystali ją w 87. minucie. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Jordi Sanchez.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:1 (0:1)
Bramki: Fabio Nunes 47, Jordi Sanchez 87 - Mateusz Bartolewski 16

Widzew: Krzywański - Stępiński, Żyro, Luis Silva, Zieliński (72' Rondić) - Kun (82' Pawłowski), Hanousek, Alvarez (90' Dawid) - Nunes (90' Terpiłowski), Sanchez, Klimek (72' Tkacz)