Piłkarki KuPS Kuopio triumfowały w Łodzi

Zwycięstwem fińskiego KuPS Kuopio zakończył się turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzyń UEFA, rozegrany na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi.

Triumfatorki grupy 5 w czwartek pokonały 2:0 litewską Gintrę-Universitetas Szawle, a w niedzielnym finale po dramatycznym meczu i serii rzutów karnych ograły Anderlecht Bruksela.

Mistrzynie Belgii w swoim pierwszym spotkaniu ograły 3:2 TME SMS Łódź, a w starciu z KuPS dwa razy obejmowały prowadzenie. Pierwszego gola zdobyły w 35. minucie, ale w drugiej połowie rywalki doprowadziły do remisu. Wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, więc potrzebna była dogrywka. W 102. minucie Anderlecht ponownie objął prowadzenie, lecz siedemnaście minut później po raz drugi w tym meczu na listę strzelczyń wpisała się Gentjana Rochi i zrobiło się 2:2. Takim wynikiem zakończyła się dogrywka. Serię rzutów karnych ekipa z Finlandii wygrała 4:3 i tym samym zapewniła sobie awans do trzeciej rundy kwalifikacji LM.

Trzecią lokatę w grupie 5 zajęły zawodniczki TME SMS. Podopieczne Marka Chojnackiego po czwartkowej porażce z Anderlechtem pokonały dzisiaj 1:0 Gintrę-Universitetas. Bramkę dla mistrzyń Polski w 53. minucie meczu zdobyła Anna Rędzia.