Pierwsza połowa dała wygraną

Znakomita pierwsza połowa meczu zapewniła zawodniczkom TME SMS zwycięstwo nad wrocławskim Śląskiem. Łodzianki z kompletem punktów są na czele ekstraligi.

Po pierwszej odsłonie spotkania rozegranego na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 podopieczne Marka Chojnackiego prowadziły 3:0. W 26. i 32. minucie na listę strzelczyń wpisała się Anna Rędzia, a tuż przed przerwą gola strzeliła Dominika Kopińska.

Trzybramkowa zaliczka pozwoliła łodziankom zgarnąć pełną pulę, choć rywalki do końcowego gwizdka walczyły o korzystny wynik. I trzeba przyznać, że napsuły sporo krwi aktualnym mistrzyniom Polski. W 57. minucie bramkę dla Śląska zdobyła Natalia Sitarz, a w 88. minucie po trafieniu Katarzyny Białoszewskiej zrobiło się 3:2. Na odrobienie strat wrocławiankom zabrakło jednak czasu i komplet punktów został w Łodzi.

W sześciu kolejkach piłkarki TME SMS zgromadziły osiemnaście oczek i o trzy punkty wyprzedzają AZS UJ Kraków. W 7. kolejce (15-16 października) łodzianki zagrają w Koninie z Medykiem.