Pierwsza wyjazdowa zdobycz ŁKS

ŁKS już nie jest zespołem, który nie zdobył wyjazdowego punktu. W spotkaniu wieńczącym 24. kolejkę PKO Ekstraklasy drużyna Marcina Matysiaka wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 1:0 (0:0). O wygranej zdecydował gol Piotra Janczukowicza.

To drugie zwycięstwo z rzędu ŁKS, który na koncie ma 16 punktów i traci do bezpiecznego, piętnastego miejsca siedem punktów. Jeszcze niedawno nikt nie dawał drużynie z alei Unii Lubelskiej szans na utrzymanie. Tymczasem po dwóch wygranych sytuacja nie jest już beznadziejna.

Bohaterem pojedynku w Grodzisku Wielkopolskim był Aleksander Bobek. Bramkarz ŁKS obronił wiele trudnych piłek zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie spotkania. Zwycięski gol padł w 74. minucie, po strzale Piotra Janczukowicza

W najbliższą niedzielę (17 marca) podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na stadionie przy alei Unii 2 z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa, z którym przegrali pierwsze spotkanie 0:1. Początek meczu o godzinie 15:00.

Warta Poznań – ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Janczukowicz 74

ŁKS: Bobek – Dankowski, Mammadow, Gulen, Durmisi – Ceijas (61′ Louveau), Balić (90′ Głowacki), Ramirez (90′ Koprowski), Mokrzycki, Janczukowicz (76′ Szeliga) – Tejan (61′ Młynarczyk).