Pierwsze zwycięstwo Polaków

W swoim trzecim meczu eliminacji UEFA Futsal Euro 2022 reprezentacja Polski pokonała w Łodzi Norwegię 3:0. Dla biało-czerwonych było to pierwsze zwycięstwo w tych kwalifikacjach.

Strzelanie w Atlas Arenie rozpoczął Sebastian Grubalski, który w 11. minucie wykorzystał błąd rywali i posłał piłkę do pustej bramki. Autorem dwóch pozostałych goli był wprowadzony w drugiej połowie Michał Marek. Zawodnik Rekordu Bielsko-Biała pierwsze trafienie zaliczył w 24. minucie, a pięć minut później ustalił wynik spotkania.

Norwegia – Polska 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Sebastian Grubalski (11), 0:2 Michał Marek (24), 0:3 Michał Marek (29). Norwegia: Rakvaag – Hovik, Welo, Moen, Wermaker – Ajer, Hanssen, Rottingsnes, Pernes, Halvorsen, Skinlo, Redzepi, Ravlo. Polska: Błaszczyk – Klaus, Łopuch, Leszczak, Kriezel  – Kałuża, Madziąg, Grubalski, Wojciechowski, Marek, Hoły.

Po trzech meczach Polacy mają na koncie cztery punkty i w tabeli grupy 8. zajmują trzecie miejsce. Na czele stawki są reprezentanci Czech (6 pkt. za dwa walkowery z Norwegią), za którymi plasują się Portugalczycy (4 pkt. po meczach z Polską).

Rewanżowe spotkanie z Norwegią biało-czerwoni rozegrają w poniedziałek 8 marca (godz. 17.30) w Atlas Arenie. Łódzka hala będzie również gościła reprezentacje Czech i Portugalii, które zmierzą się ze sobą jutro (godz. 19) i we wtorek 9 marca (godz. 15).