fot. Puchar Tymbarku

Pierwszy dzień za nami

Na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi rozpoczęły się dzisiaj wojewódzkie finały XXIII edycji Pucharu Tymbarku. W czwartek rywalizowały zespoły U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt.


Wśród młodych piłkarek półfinalistki zostały wyłonione w spotkaniach grupowych. W starszej kategorii wiekowej w czterech grupach rywalizowało czternaście drużyn. W grupach A i B grały po cztery zespoły, a w dwóch kolejnych po trzy. Awans do strefy medalowej uzyskały zawodniczki SP Bałdrzychów, SP 2 Piotrków Trybunalski, SP 10 Sieradz i SP 8 Zgierz.

Zespół z Bałdrzychowa w grupie A pokonał SP Kiernozia, SP 10 Zduńska Wola oraz SP Ujazd i zakończył rywalizację z kompletem punktów. Z takim samym skutkiem w grupie B grały zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego. Drużyna SP 2 okazała się lepsza od SP 3 Łęczyca, SP 202 Łódź i SP 3 Wieruszów. Po dwa zwycięstwa miały natomiast piłkarki z Sieradza i Zgierza, które rywalizowały w trzyzespołowych grupach. Reprezentacja SP 10 (grupa C) ograła SP Koluszki i SP 5 Skierniewice, a SP 8 okazała się lepsza od SP Godzianów i SP Osjaków.

W półfinałach SP 2 Piotrków Trybunalski zagra z SP 8 Zgierz, a SP 10 Sieradz mierzyć się będzie z SP Bałdrzychów. Początek obu spotkań o godzinie 9:30.

Dziesięć drużyn podzielonych na trzy grupy stanęło do walki w kategorii U-10 dziewcząt. Do półfinałów przebiły się: SP Bąków (grupa A), Szkoła Gortata Łódź, ZSP Opoczno (grupa B) oraz ZSP Gmina Rusiec (grupa C). Drużyna z Opoczna zapewniła sobie awans jako najlepsza z ekip, które uplasowały się na drugich miejscach. Pozostali półfinaliści to triumfatorzy grup. Najdłuższą drogę do czołowej czwórki miała ekipa z Bąkowa, która mierzyła się z trzema zespołami. Wszystkie mecze wygrała i z kompletem punktów wyprzedziła SP Regnów, SP Głuchów oraz SP 6 Zgierz. Po dwóch zwycięstwach pierwszą lokatę w grupie B zapewniła sobie natomiast Szkoła Gortata. Na drugiej pozycji uplasowały się piłkarki z Opoczna, które ograły SP Uniejów. Triumfatorki grupy C w dwóch meczach zgromadziły cztery oczka. Na taki dorobek złożyła się wygrana z SP Lubochnia oraz remis z SP Jakubice. 

Szkoła Gortata w półfinale zagra z ZSP Opoczno, a SP Bąków będzie walczyła z ZSP Gmina Rusiec. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 9:30.

Czwartkowy turniej chłopców U-12 miał dwie odsłony. W pierwszej 23 drużyny rozgrywały mecze w sześciu grupach (pięć czterozespołowych, jedna trzyzespołowa), a później osiem ekip rozegrało ćwierćfinały. Na tym etapie rozgrywek padły następujące wyniki: SP 2 Stryków - SP Kamieńsk 2:1 SP Ujazd - SP 10 Sieradz 3:2, SP Rzgów - SP Ksawerów 5:0, Szkoła Gortata Łódź - SP 1 Wieruszów 12:0.

Pary półfinałowe: SP Rzgów - Szkoła Gortata, SP 2 Stryków - SP Ujazd. Początek obu spotkań o godzinie 10:00.

Półfinały i finały w kategoriach wiekowych U-12 i U-10 zostaną rozegrane w sobotę 27 maja na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi. Dzień wcześniej czekają nas jednak emocje związane z turniejami U-8 dziewcząt i chłopców oraz U-10 chłopców. Mecze w tych kategoriach odbędą się w piątek na obiekcie MOSiR Minerska. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:00. Dla najmłodszych roczników będzie to ostatni etap w tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku. Starsze drużyny przeniosą się na al. Unii Lubelskiej, gdzie w sobotę będą walczyły o awans do ogólnopolskiej fazy rozgrywek.

Harmonogram i wyniki finałów wojewódzkich znajdują się tutaj.

Relacja filmowa z czwartkowych spotkań jest dostępna tutaj.