Pierwszy podział punktów

W 13. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 zawodnicy UKS SMS zanotowali pierwszy w tym sezonie remis. Łodzianie w Kielcach podzielili się punktami z Koroną.

Do dzisiejszego spotkania ekipa z ul. Milionowej przystępowała mając na koncie po sześć wygranych i porażek. Korona z ośmioma zwycięstwami oraz jednym remisem miała osiem punktów więcej i była faworytem meczu. Po końcowym gwizdku to goście mogli jednak czuć większy niedosyt, gdyż zaledwie dziesięć minut dzieliło ich od wygranej. Po półgodzinie gry Jakub Dydak doskonale wykonał rzut wolny i przyjezdni wyszli na prowadzenie. Utrzymywali je przez pięćdziesiąt minut, a stracili w najmniej spodziewanym momencie. Gdy w 77. minucie Dawid Słabosz obejrzał drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę wydawało się, że grająca w osłabieniu Korona nie zdoła już odrobić straty. Trzy minuty później gospodarze doprowadzili jednak do remisu. Dokonał tego Igor Kośmicki, który umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Więcej goli już nie było i mecz zakończył się remisem 1:1.

Po 13. kolejkach UKS SMS ma 19 pkt. i jest na ósmym miejscu w tabeli. W następnej serii spotkań łodzianie podejmą drugiego w klasyfikacji Górnika Zabrze (9 listopada, godz. 12).