Pierwszy punkt ŁKS w I lidze

ŁKS wywalczył pierwszy punkt w sezonie 2024/2025 w Betclic 1. Lidze. W meczu kończącym 3. kolejkę zespół trenera Jakuba Dziółki zremisował 1:1 (0:0) z Górnikiem Łęczna. Wyrównującą bramkę goście strzelili w 89. minucie. Zdobył ją Damian Warchoł, który reprezentował kilka klubów z naszego województwa.

Pierwsza połowa nie przyniosła emocji. Znacznie więcej działo się po zmianie stron.

Pięć minut po wznowieniu gry Andreu Arasa pokonał Adriana Kostrzewskiego i ŁKS objął prowadzenie. Sześć minut później boisko musiał opuścić Francuz Adrien Louveau. ŁKS musiał bronić się w dziesiątkę i do 89. minuty to się udawało. Wtedy jednak wspomniany wcześniej Damian Warchoł znalazł drogę do bramki, pokonując Łukasza Bombę. Mecz zakończył się remisem 1:1.

10 sierpnia (sobota) o 19:35 ŁKS zmierzy się w Legnicy z miejscową Miedzią.

ŁKS Łódź – Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
Bramki: Andreu Arasa 50 – Damian Warchoł 89

ŁKS: Bomba – Dankowski, Gulen, Louveau cz, Majcenić ż (82′ Głowacki) – Balić (59′ Tutyskinas), Kupczak ż, Mokrzycki ż (82′ Mihaljević), Pirulo (69′ Wysokiński), Zając – Arasa (68′ Feiertag)