fot. logo F1L

Pierwszy raz na wyjeździe

Po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy Widzewa przywieźli komplet punktów z meczu wyjazdowego. w 21. kolejce Fortuna 1. Ligi zespół prowadzony przez Enkeleida Dobiego wygrał 1:0 w Olsztynie ze Stomilem.


Przed tym spotkaniem w wyjazdowych statystykach widzewiaków widniały cztery remisy, pięć porażek i jedno zwycięstwo. To ostatnie zostało jednak odniesione na stadionie przy al. Piłsudskiego, gdzie Widzew wyjątkowo wystąpił w roli gościa, a formalnym gospodarzem meczu był GKS 1962 Jastrzębie. Pierwsze punkty na obcym terenie podopieczni Dobiego wywalczyli dopiero w Olsztynie. W starciu ze Stomilem komplet punktów zapewniło przyjezdnym trafienie Michaela Ameyawa z 54. minuty.

- Do tej pory te wyjazdy nie były dla nas udane. Teraz mamy wreszcie trzy punkty, które dodają nam pewności siebie i motywują do jeszcze cięższej pracy, żeby te mecze wyjazdowe nie były takim naszym czarnym punktem. Jesteśmy świadomi, że po rundzie jesiennej każdy odrobił lekcje i wiosną wszystkie mecze są trudniejsze. Dzisiaj kontrolowaliśmy spotkanie, ale zabrakło drugiej bramki, która uspokoiłaby sytuację i pozwoliłaby grać zgodnie z naszą filozofią - podsumował Dobi.

Aktualnie jego podopieczni mają na koncie 31 pkt. i w tabeli Fortuna 1. Ligi zajmują ósme miejsce. Do lokaty dającej prawo gry w barażach o ekstraklasę widzewiacy tracą trzy oczka, ale zajmujący szóste miejsce Radomiak Radom ma jeszcze do rozegrania wyjazdowe spotkanie z Puszczą Niepołomice (24 marca). W 22. kolejce Widzew po raz drugi w tym sezonie zagra przy Piłsudskiego z GKS 1962 Jastrzębie, jednak tym razem wystąpi już w roli gospodarza (28 marca, godz. 12.40).