Pierwszy remis w tym sezonie

Dopiero w dziesiątej kolejce Fortuna 1. Ligi piłkarze ŁKS podzielili się punktami z rywalem. Na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla łodzianie zremisowali 1:1 z Bruk-Betem Termalica Nieciecza. Poprzednie mecze z udziałem ekipy z al. Unii kończyły się zwycięstwami (6), bądź porażkami (3).

W pierwszej połowie gospodarze mieli kilka doskonałych sytuacji bramkowych, lecz wykorzystali tylko jedną. W 2. minucie po dośrodkowaniu Kamila Dankowskiego głową piłkę do bramki posłał Michał Trąbka. Na przerwę zespoły schodziły więc przy wyniku 1:0. Pięć minut po zmianie stron w polu karnym łodzian Adam Radwański okazał się sprytniejszy od defensorów ŁKS i płaskim strzałem doprowadził do remisu. Więcej goli w tym spotkaniu już nie było.

Po rozegraniu dziesięciu spotkań podopieczni Kazimierza Moskala mają 19 pkt. i są na trzecim miejscu w tabeli. Punkt więcej zgromadzili zawodnicy Ruchu Chorzów i Arki Gdynia. W 11. kolejce ŁKS zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała (18 września, godz. 12:40).