PKO Ekstraklasa: ŁKS i Widzew bez punktów

To nie była dobra sobota dla łódzkich drużyn występujących w PKO Ekstraklasie. ŁKS praktycznie przesądził swój los przegrywając w Zabrzu z Górnikiem 1:4 (0:2), a Widzew, mimo heroicznej walki w osłabieniu, uległ na własnym stadionie Rakowowi Częstochowa 0:1 (0:0).

ŁKS przegrał w Zabrzu po raz dziewiętasty w tym sezonie PKO Ekstraklasy i po raz trzynastu na boisku rywala. Jedynego gola strzelił dla drużyny Marcina Matysiaka Dani Ramirez

W najbliższą sobotę (4 maja) o 15:00 łodzianie zmierzą się na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław.

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 4:1 (2:0)
Bramki: Szymon Czyż 25, Lawrence Ennali 35, Kamil Lukoszek 63, Filipe Nascimento 90 – Dani Ramirez 84

ŁKS: Bobek – Dankowski, Mammadov, Gulen, Durmisi – Ramirez, Louveau (80′ Ceijas), Hoti (60′ Letniowski) – Tejan (73′ Januczkowicz), Jurić (60′ Młynarczyk), Balić (73′ Szeliga).

Widzew od 15. minuty spotkania z Rakowem Częstochowa grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marka Hanouska. Mimo tego walczył dzielnie, ale w 81. minucie stracił jedynego gola po trafieniu Władysława Koczergina

Widzew Łódź – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramka: Władysław Koczergin 81

Widzew: Gikiewicz ż – Szota (89′ Milos), Żyro, Ibiza, Luis Silva ż – Ciganiks (75′ Nunes), Alvarez ż (84′ Diliberto) Hanousek cz, Pawłowski, Klimek (46′ Kun) – Sanchez (84′ Rondić)

5 maja o 12:30 Widzew zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań.