PKO Ekstraklasa: Cenna wygrana Widzewa

Widzew Łódź pokonał, w obecności ponad 17 tysięcy kibiców, Lecha Poznań 2:1 (2:1) w meczu. 2 kolejki PKO Ekstraklasy. O zwycięstwie zespołu Daniela Myśliwca zdecydował świetny początek. Po dziesięciu minutach było bowiem 2:0. W drugiej połowie do głosu doszedł Lech, ale widzewiacy utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka Szymona Marciniaka.

Widzew od pierwszych minut postanowił zaatakować i to się opłaciło. W 3. minucie Bartosza Mrozka pokonał Jakub Sypek. Siedem minut później kibice ponownie cieszyli się z bramki. Na 2:0 podwyższył Fran Alvarez. Widzew grał widowiskowo i co najważniejsze skutecznie. W końcówce pierwszej połowy Lech strzelił jednak kontaktowego gola, a Rafał Gikiewicz musiał wyciągnąć piłkę z siatki po uderzeniu Mikaela Ishaka.

Druga połowa przyniosła zupełnie inny obraz gry niż pierwsza. To Lech był stroną dominującą i co chwila defensywa Widzewa stawała musiała rozbijać ataki Kolejorza. Na szczęście jednak Lech nie grzeszył skutecznością, a między słupkami pewnością interwencji wykazywał się Gikiewicz. Trzy punkty zostały w Łodzi.

Widzew Łódź – Lech Poznań 2:1 (2:1)
Bramki: Jakub Sypek 3, Fran Alvarez 10 – Mikael Ishak 42

Widzew: Gikiewicz – Kastrati, Żyro, Ibiza, Kozlovsky – Sypek (70′ Klimek), Alvarez (62′ Shehu), Hanousek, Łukowski (62′ Kerk), Cybulski (80′ Gong) – Rondić (80′ Sobol).