Planowe punkty z outsiderem

Po Widzewie komplet punktów w starciu z najsłabszą ekipą Fortuna 1. Ligi zapewnili sobie gracze ŁKS. W meczu 6. kolejki zespół z al. Unii wygrał w Olsztynie ze Stomilem 3:0.

Dwa gole padły w pierwszej połowie po stałych fragmentach gry i strzałach głową, a ich autorami byli obrońcy. Już w 10. minucie po rzucie wolnym bramkarza rywali pokonał Jan Sobociński, a trzy minuty przed przerwą po rzucie rożnym zrobił to Bartosz Szeliga. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Piotr Janczukowicz, który w 90. minucie sfinalizował składną akcję i ustalił wynik spotkania.

Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć Jacka Płuciennika. Były piłkarz ŁKS i Stomilu 3 września 1998 roku zginął w Gryźlinach w wypadku samochodowym.

Po dzisiejszym meczu Stomil nadal nie ma żadnego punktu i z bilansem bramkowym 1-10 zamyka tabelę. Łodzianie powiększyli natomiast swój dorobek do jedenastu oczek i przed sobotnio-niedzielnymi meczami są na czwartej pozycji, ze stratą siedmiu punktów do prowadzącej w rozgrywkach Korony Kielce. W 7. kolejce ŁKS podejmie Resovię Rzeszów (5 września, godz. 12.40).