Planowe zwycięstwo TME SMS

Zgodnie z oczekiwaniami w 13. kolejce ekstraligi kobiet prowadzące w rozgrywkach zawodniczki TME SMS pokonały przedostatnią w klasyfikacji Tarnovię Tarnów 6:0.

Festiwal strzelecki otworzyła Dominika Kopińska, która w 22. minucie z rzutu karnego zdobyła swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Kolejny raz na listę strzelczyń wpisała się w 82. minucie. W międzyczasie do siatki rywalek trafiły: Gabriela Grzybowska (33'), Dominika Gąsieniec (64') i Ernesta Abambila (72'), a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania na 6:0 ustaliła Nadia Krezyman.

Po 13. kolejkach podopieczne Marka Chojnackiego mają 31 pkt. Drugą lokatę zajmują Czarni Sosnowiec (30 pkt.), a na trzeciej jest Górnik Łęczna (28 pkt.), który w niedzielę podejmie APLG Gdańsk. Łodzianki swój kolejny mecz o punkty rozegrają 20 marca w Bydgoszczy, gdzie zmierzą się z KKP (godz. 12). Cztery dni wcześniej w spotkaniu 1/8 Pucharu Polski TME SMS zagra na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska (16 marca, godz. 14.30).