fot. pożegnanie

Pogrzeb Ireneusza Mintusa

W piątek 29 maja 2020 o godz. 13.15 na Cmentarzu Rzymskokatolickim św. Wincentego na Dołach w Łodzi rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Ireneusza Mintusa. Były prezes Łódzkiego Klubu Sportowego zmarł 24 maja. Miał 83 lata.


Funcję szefa klubu z al. Unii 2 objął 23 maja 1989 i sprawował ją do 29 września 1993. Był to niezwykle trudny okres, w którym Polska przechodziła gwałtowne przemiany ustrojowo-gospodarcze. Zmiany odcisnęły szczególne piętno na Łodzi, która w sposób szczególny została dotknięta przemianami. Miasto, które rozwinęło się dzięki przemysłowi włókienniczemu zostało odcięte od swoich korzeni, co dotknęło również kluby sportowe.

Wśród kolejno upadających zakładów znalazł się m.in. potężny ZPB „Poltex” (znany wcześniej jako Fabryka Izraela Poznańskiego i ZPB im. Juliana Marchlewskiego), który przez wiele dekad wspierał kolejne pokolenia sportowców ŁKS. W tym trudnym okresie klub pod wodzą Mintusa - będącego również dyrektorem Skórimpeksu - borykał się z licznymi problemami finansowymi i... wrócił do ścisłej krajowej czołówki w rozgrywkach piłkarskich. Niewiele brakowało, by kończąc swoją kadencję na stanowisku prezesa ŁKS Ireneusz Mintus odchodził z klubu będącego mistrzem Polski. Stało się inaczej, ale to już historia na inną opowieść.

Ireneusz Mintus zmarł 24 maja 2020 w wieku 83 lat. Zarząd i pracownicy Łódzkiego Związku Piłki Nożnej składają Rodzinie zmarłego wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Rzymskokatolickim św. Wincentego na Dołach w Łodzi rozpoczną się w piątek 29 maja o godz. 13.15.