fot. CLJ U-18

Pożegnanie w kiepskim stylu

Zakończyła się jesienna część rozgrywek w grupie A Centralnej Ligi Juniorów. Wiosną nie zobaczymy już w nich młodych piłkarzy ŁKS i Lechii Tomaszów Mazowiecki. W ostatniej kolejce obie ekipy potwierdziły, że ich degradacja nie była dziełem przypadku.


Tomaszowianie na własnym boisku przegrali 0:3 z Jagiellonią Białystok, a łodzianie w takich samych rozmiarach ulegli w Płocku Wiśle. W zupełnie innych nastrojach kończyli rywalizację gracze AKS SMS Łódź. Co prawda w ostatnim meczu przy Milionowej zremisowali 1:1 z Varsovią, ale w końcowej klasyfikacji znaleźli się na drugiej pozycji, tuż za plecami warszawskiej Legii. Zespół ze stolicy zgromadził 32 pkt. - sześć więcej od łódzkiej ekipy. Siódmy w klasyfikacji ŁKS zakończył rywalizację z dorobkiem dziewięciu oczek, a Lechia w czternastu spotkaniach zdobyła cztery punkty.

Wiosną jedno z miejsc zwolnionych przez ŁKS i Lechię ma szansę zająć UKS SMS. Łodzianie w meczach barażowych zmierzą się z MOSP Białystok. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 23 listopada w stolicy Podlasia (godz. 1300), a rewanż odbędzie się cztery dni później w Łodzi (godz. 13:00).