fot. CLJ U-18

Po dwie kolejki

Pracowity okres mają zespoły rywalizujące w CLJ U-17 i CLJ U-15. W minioną środę młodzi piłkarze rozgrywali zaległe mecze 4. kolejki, a w weekend walczyli w spotkaniach dziesiątej serii.


W CLJ U-17 ekipa UKS SMS dwa razy wyjeżdżała na mecze z warszawskimi zespołami. Najpierw w Urszulinie łodzianie ulegli 2:3 Legii, a kilka dni później przy Konwiktorskiej ograli 2:1 Polonię. Po rozegraniu siedmiu spotkań zespół z Milionowej ma 13 pkt. i w tabeli zajmuje drugą lokatę. Liderem jest Jagiellonia, która do tej pory zgromadziła szesnaście oczek. W następnym meczu 15 maja (godz. 15) UKS SMS na swoim boisku spróbuje się zrewanżować Legii, która również ma 13 pkt. i jest na pozycji trzeciej. 

Z Legią i Polonią w ten weekend rywalizowały również łódzkie zespoły występujące w CLJ U-15. Przy Milionowej AKS SMS pokonał Czarne Koszule 2:1, natomiast w Urszulinie Legia 10:2 rozbiła ekipę UKS SMS. Lepiej było w zaległych meczach 4. kolejki, w których UKS SMS wygrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:0, a AKS SMS na własnym boisku pokonał Jagiellonię Białystok 2:0. Po rozegraniu 7. kolejek liderem jest Legia (19 pkt.), a trzecią pozycję zajmuje AKS SMS (11 pkt.). Druga ekipa z Milionowej ma tylko trzy punkty i z takim dorobkiem jest na ostatnim, ósmym miejscu. W następnej serii spotkań UKS SMS zmierzy się w Łodzi ze Zniczem Pruszków (15 maja, godz. 12.30), a  AKS SMS zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok (15 maja, godz. 17).