fot. Pelikan 2011

Po karnych Pelikach ograł Unię

Zwycięstwem Pelikana Łowicz zakończył się rozegrany w Makowie turniej o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice rocznika 2011. Mecz finałowy z Unią Skierniewice zakończył się bezbramkowym remisem, ale serię rzutów karnych ekipa z Łowicza wygrała 3:2.


Wcześniej obaj finaliści z kompletem punktów i znakomitym bilansem bramkowym zakończyli rywalizację grupową. Unia w grupie A pokonała: GOKSiR Lipce Reymontowskie 4:1, Mazovię Rawa Mazowiecka 1:0 i AP Sadkowice 7:0. W grupie B Pelikan ograł: Laktozę Łyszkowice 6:0, Widok Skierniewice 3:1 oraz Jutrzenkę Mokra Prawa 5:0. W półfinałach doszło m.in. do derbów Skierniewic. Lepsza w tym starciu okazała się Unia, która wygrała z Widokiem 3:0. W meczu Pelikana z Mazovią było natomiast 2:0 dla ekipy z Łowicza. Finał w regulaminowym czasie gry nie przyniósł goli, a w karnych triumfował Pelikan.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Urbański, a klasyfikację strzelców wygrał Jakub Czaplarski (obaj Pelikan). Nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrał Tomiasz Gręda z Unii.

 

​o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice rocznika 2011