Po wygranej powiało optymizmem

W ostatnim tegorocznym meczu grupowym rozgrywek o Puchar Kazimierza Deyny w Aleksandrowie Łódzkim kadra ŁZPN U-14 (rocznik 2009) pokonała Lubelski ZPN 3:1.

Dzięki tej wygranej zespół prowadzony przez Roberta Sieranta i Marcina Pierwołę opuścił ostatnie miejsce w tabeli, przekazując czerwoną latarnię dzisiejszemu rywalowi.

Po dwóch wcześniejszych seriach spotkań drużyna z Lubelszczyzny miała na koncie jeden punkt, a łodzianie żadnego. I po pierwszej połowie bezpośredniego starcia można było mieć obawy, że gospodarze na premierową zdobycz będą musieli czekać przynajmniej do wiosny. Przyjezdni prowadzili 1:0 i nie dopuszczali do większego zagrożenia pod własną bramką. Po zmianie stron sytuacja się jednak zmieniła. Już pierwsza akcja drugiej połowy przyniosła wyrównanie, a z każdą kolejną łódzka ekipa nabierała rozpędu i pewności siebie. Rywale zaczęli się gubić, a efektem coraz bardziej nerwowych poczynań była strata kolejnych goli. Po trafieniu Walerego Fiałkowskiego zrobiło się 2:1, a wynik spotkania na 3:1 ustalił Adrian Waliszek.

Zimę łódzka ekipa spędzi więc na trzecim miejscu w tabeli, a wiosną podejmie próbę awansu na pozycję dającą awans do finałowej fazy rozgrywek o Puchar Kazimierza Deyny.

Łódzki ZPN – Lubelski ZPN U-14 3:1 (0:1). Bramki: 0:1 Marcel Dobruk (26’), 1:1 Patryk Michalski (41’), 2:1 Walery Fiałkowski (57’), 3:1 Adrian Waliszek (60’). Łódzki ZPN: Dominik Łastowski - Oskar Krakowiak, Aleksander Janutka, Łukasz Kajewski, Tobiasz Będziński - Szymon Bielicki, Bartosz Gabara, Jacek Jasiński, Jan Pyziak - Adrian Waliszek, Walery Fiałkowski oraz Patryk Michalski, Szymon Felkowski, Denis Kacperek, Mateusz Mularczyk, Julian Budka, Maksymilian Kasica, Tomasz Bartkowski.

Mecz z Lubelskim ZPN można obejrzeć tutaj.