Początek bez punktów

Na inaugurację sezonu w rozgrywkach o Puchar Kazimierza Deyny reprezentacja Łódzkiego ZPN w Aleksandrowie Łódzkim przegrała 2:3 z kadrą Świętokrzyskiego ZPN.

Już w 5. minucie goście wykorzystali rzut karny, podyktowany za zagranie ręką. Szesnaście minut później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Maksymilian Sterniczuk i na tablicy wyników znów był remis. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gości, którzy w 34. i 37. minucie z zimną krwią wykorzystali błędy łódzkiej defensywy. W drugiej odsłonie łodzianie długo nie mogli znaleźć recepty na skutecznie grających rywali, jednak pod koniec meczu odżyła w nich nadzieja na uniknięcie porażki. W 73. minucie świętokrzyskiego bramkarza pokonał Bartosz Bugała i zrobiło się 2:3. Stan rywalizacji mógł później wyrównać Sterniczuk, jednak na początku doliczonego czasu gry z kilku metrów trafił w poprzeczkę. Ostatecznie trenerzy Marek Przybył i Kornel Błażejewski wraz ze swoimi podopiecznymi musieli więc pogodzić się ze stratą kompletu punktów.

Kolejnym rywalem reprezentantów ŁZPN będzie za dwa tygodnie kadra Mazowieckiego ZPN.