fot. Ekstraliga logo

Początek przy Milionowej

Jutro o godz. 13.30 piłkarki TME UKS SMS rozpoczną nowy sezon w ekstralidze kobiet. Łodzianki na własnym stadionie zmierzą się z AZS UJ Kraków.


Do rozgrywek podopieczne Marka Chojnackiego przystąpią pod nieco zmienioną nazwą. Są w niej nadal trzy człony, jednak w miejsce jednego z dotychczasowych sponsorów wrócił skrót UKS. To efekt zakończenia współpracy z firmą Grot, którą w roli partnera łódzkich piłkarek zastąpiło Pamso – inny producent z branży mięsnej. Piłkarki z ul. Milionowej nadal mogą liczyć na finansowe wsparcie łódzkiego magistratu oraz firmy TME, która pozostała sponsorem tytularnym zespołu.

Nowy sezon podopieczne Chojnackiego rozpoczną meczem z zespołem, który po zakończeniu poprzednich rozgrywek miał największy niedosyt. Ekipa z Małopolski jako jedyna nie rozegrała spotkania 12. kolejki, w którym miała się zmierzyć z ostatnim w tabeli Rolnikiem Biedrzychowice. To starcie zostało odwołane z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Z tego samego powodu po tej serii spotkań zawieszono całe rozgrywki, a kolejność po dwunastu kolejkach została uznana za klasyfikację końcową. Tym samym krakowskie akademiczki zakończyły rozgrywki na czwartej pozycji. Przed nimi znalazły się piłkarki Czarnych Sosnowiec i Medyka Konin, które w dwunastu spotkaniach zgromadziły 25 pkt. Krakowianki po jedenastu meczach miały na koncie 24. oczka. Punkt mniej od ekipy z Małopolski zdobyły zawodniczki z Łodzi, które tradycyjnie już zakończyły sezon na piątej pozycji.

W ekstralidze kobiet pierwsza runda sezonu 2020/2021 rozpocznie się 8 sierpnia, a zakończy 8 listopada.