fot. logo F1L

Początek z przytupem

Lepszego początku rozgrywek piłkarze ŁKS nie mogli sobie wymarzyć. Na inaugurację rozgrywek Fortuna 1. Ligi spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy wygrał na wyjeździe z Odrą Opole 4:0.


Goście w obu odsłonach zdobyli po dwa gole. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Michał Trąbka (6') i Samu Corral (43), a po zmianie stron zrobili to Pirulo (71') i Łukasz Sekulski (90'). 

- Bardzo wierzę w swoją drużynę i w to, co robimy. Najważniejsze jest to, żeby zespół był powtarzalny, w każdym meczu grał dobrą piłkę i żeby przekładało się to na wynik sportowy. Nie jestem chytry na bramki, dla mnie liczą się punkty. Nie spodziewałem się tak wysokiego zwycięstwa, bo Odra jest dobrze pukładana i groźna u siebie. Dzisiaj graliśmy jednak dobrze, skutecznie i zasłużenie wygraliśmy. Nadal mamy jednak dużo do poprawienia. Optymalny styl zespołu będzie można oglądać dopiero po przerwie zimowej - powiedział po spotkaniu trener ŁKS Wojciech Stawowy.

W 2. kolejce ŁKS 4 września miał grać na wyjeździe z Widzewem, jednak ze względu na powołania Adama Ratyjczyka i Jana Sobocińskiego do młodzieżowych reprezentacji Polski spotkanie zostało przełożone na 16 września. Cztery dni wcześniej podopieczni Stawowego przy al. Unii podejmą olsztyński Stomil (12 września, godz. 12.40).