fot. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze ŁZPN

Podsumowanie połowy kadencji

W piątkowy wieczór odbyło się w Łodzi Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Podsumowanie połowy bieżącej kadencji było też okazją do nagrodzenia zasłużonych członków.


- Rozpoczęcie tej kadencji przypadło na bardzo trudny – nie tylko dla sportu – okres pandemii Covid-19. Nikt się wówczas nie spodziewał, że na półmetku będziemy funkcjonowali w cieniu kolejnej katastrofy, za jaką trzeba uznać wojnę toczącą się za naszą wschodnią granicą. Ten konflikt odcisnął już swoje piętno praktycznie w każdej dziedzinie życia na Starym Kontynencie. Wojnę boleśnie odczuły również kluby piłkarskie, których funkcjonowanie jest dzisiaj znacznie trudniejsze i przede wszystkim kosztowniejsze, niż przed jej wybuchem. Mimo zewnętrznych problemów Łódzki ZPN zdołał jednak w tym wyjątkowo trudnym okresie odnieść wiele sukcesów, które są zasługą całego środowiska piłkarskiego w naszym województwie. Po raz kolejny okazało się, że razem jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeszkody i podjąć skuteczne działania na rzecz rozwoju futbolu w całym regionie – powiedział prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak.

Dodał, że ze wszystkich porażek władze kierowanego przez niego związku będą się starały wyciągnąć takie wnioski, które w przyszłości pozwolą uniknąć podobnych błędów. - Chcemy popełniać ich jak najmniej, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nie da się całkowicie ich wyeliminować. Nie myli się bowiem tylko ten, kto nic nie robi. My natomiast chcemy robić jak najwięcej, by wciąż pozytywnie zmieniać wizerunek piłki nożnej w naszym regionie. Dołożymy jednak wszelkich starań, by nasze kolejne działania były przemyślane i przynosiły jak najwięcej korzyści podmiotom zrzeszonym w Łódzkim ZPN – zakończył Kaźmierczak.

Złote Odznaki ŁZPN otrzymali: Andrzej Myczka, Andrzej Kretek, Szymon Serwa, Andrzej Sroczyński, Dariusz Szymanik, Zbigniew Czerbniak i Ryszard Juda. Konrad Sapela, Krzysztof Kamiński, Krzysztof Lorenc, Jan Łochowski i Zbigniew Łudzikowski zostali natomiast uhonorowani odznakami Zasłużony dla Piłkarstwa Łódzkiego.

​Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej