Podział punktów w Gdańsku

Czwarty remis w sezonie 2024/2025 PKO Ekstraklasy zanotowali piłkarze Widzewa Łódź. Zespół Daniela Myśliwca podzielił się punktami w Gdańsku z Lechią, a spotkanie 10. kolejki zakończyło się wynikiem 1:1. Obie bramki padły z rzutów karnych.

W pierwszej połowie przewagę i to momentami wyraźną mieli widzewiacy, ale to Lechia cieszyła się z prowadzenia. W 44. minucie Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Rifet Kapić i pokonał Rafała Gikiewicza. Bramkarz Widzewa miał piłkę na rękawicach, ale ostatecznie futbolówka przekroczyła linię bramkową.

W drugiej połowie widzewiacy przeważali, a w 74. minucie doprowadzili do remisu. Szymona Weiraucha pokonał z jedenastu metrów Imad Rondić. Wynik spotkania już nie uległ zmianie. 4 października (piątek) o 20:30, w meczu 11. kolejki, Widzew podejmie Koronę Kielce.

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Rifet Kapić 44-karny - Imad Rondić 74-karny

Widzew: Gikiewicz - Krajewski ż (46' Kastrati), Żyro, Ibiza, Kozlovsky - Gong (46' Sypek), Alvarez, Shehu, Cybulski (46' Łukowski) - Rondić, Kerk (90' Sobol).