Podział punktów Widzewa

Widzew Łódź zremisował w Krakowie z Cracovią 2:2 w sobotnim spotkaniu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Widzewiacy w 85. minucie objęli, po strzale Bartłomieja Pawłowskiego, prowadzenie 2:1, ale nie potrafili go utrzymać.

W 10. minucie skuteczną główką popisał się Eneo Bitri i Cracovia objęła prowadzenie. Widzewiacy nie załamali się stratą gola. Zaatakowali bramkę Sebastiana Madejskiego i w 21. minucie strzałem głową doprowadził do wyrównania Mateusz Żyro. Obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje w pierwszej połowie, ale wynik nie uległ zmianie.

Ten rezultat utrzymał się do 85. minuty. Wcześniej sytuacje pod bramką Rafała Gikiewicza miała Cracovia, ale bramkę strzelił Widzew. Bartłomiej Pawłowski wykorzystał dobre dogranie piłki Marka Hanouska i pokonał Madejskiego. Cracovia walczyła do końca i dopięła swego. Do wyrównania doprowadził Michał Rakoczy.

Cracovia – Widzew Łódź 2:2 (1:1)
Bramki: Eneo Bitri 10, Michał Rakoczy 90 – Mateusz Żyro 21, Bartłomiej Pawłowski 85

Widzew: Gikiewicz – Zieliński, Żyro, Szota, Ciganiks (90′ Luis Silva) – Nunes (80′ Milos), Alvarez (90′ Kun), Hanousek, Klimek (71′ Tkacz) – Rondić (80′ Kerk), Pawłowski.