Podziałl punktów w Mielcu

Pierwsza kolejka sezonu 2024/2025 w PKO Ekstraklasie jest już za nami. Ostatnie spotkanie tej serii miało miejsce w Mielcu. Stal zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 (1:0). Bramkę dla zespołu Daniela Myśliwca strzelił debiutant Jakub Łukowski.

Pierwsza połowa należała do Stali, która częściej gościła pod bramką Widzewa, ale do 45. minuty nic z tego nie wynikało. Dopiero w ostatniej akcji niepilnowany Ilja Szkurin wykorzystał centrę Macieja Domańskiego i Stal objęła prowadzenie.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a po zmianach przeprowadzonych przez Daniela Myśliwca przewagę osiągnął Widzew. W 73. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Łukowski. Siedem minut później Juan Ibiza po raz drugi w tym meczu obejrzał żółtą kartkę i Widzew musiał się w końcówce bronić. Defensywa na czele z Rafałem Gikiewiczem wyszła jednak z opresji obronną ręką. Pojedynek w Mielcu zakończył się podziałem punktów.

Stal Mielec - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Ilja Szkurin 45 - Jakub Łukowski 73

Widzew: Gikiewicz - Kastrati, Żyro, Ibiza ż, cz, Kozlovsky - Sypek (62' Gong), Alvarez (82' Silva), Hanousek, Klimek (62' Kerk), Cybulski (62' Łukowski) - Rondić (89' Sobol)