fot. Pogoń Zduńska Wola

Pogoń mistrzem Ziemi Sieradzkiej

Zwycięstwem Pogoni Zduńska Wola zakończył się 29. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Ziemi Sieradzkiej. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Orkan Buczek, a trzecią lokatę zajęła broniąca trofeum Warta Sieradz.


Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn: LKS Czarni Rząśnia, KS Warta II Sieradz, GKS Orkan Buczek, MGUKS Pogoń Zduńska Wola (grupa A), WKS 1957 Wieluń, KS Warta Sieradz, KS Złoczewia Złoczew i LKS Kwiatkowice (grupa B). Z pierwszych pozycji do półfinałów awansowali zawodnicy Orkana i Warty, a z drugich lokat do fazy pucharowej zakwalifikowali się gracze z Kwiatkowic i Zduńskiej Woli.

Półfinały okazały się szczęśliwe dla zespołów, które rozpoczęły turniej w grupie A. W pierwszym z nich Orkan pokonał 4:0 LKS Kwiatkowice, a w drugim Pogoń pozbawiła Wartę szans na trzecie z rzedu zwycięstwo w mistrzostwach. Ekipa ze Zduńskiej Woli zwyciężyła 3:1 i zameldowała się w finale.

Grupowe spotkanie pomiędzy Orkanem i Pogonią zakończyło się remisem 1:1 i taki sam rezultat widniał na tablicy wyników po zakończeniu regulaminowego czasu gry w ostatnim spotkaniu mistrzostw. Dogrywka okazała się szczęśliwa dla Pogoni, która zdobyła gola na wagę końcowego sukcesu. W spotkaniu o trzecie miejsce Warta pokonała LKS Kwiatkowice 7:2.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Łukasz Matuszczyk (Orkan). Klasyfikację strzelców wygrał Wiktor Płaneta (Warta), a nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrał Patryk Wolański (Pogoń).

Za wygraną w turnieju Pogoń otrzymała od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej nagrodę finansową w wysokości 1500 zł. Dodatkową nagrodą dla mistrzów Ziemi Sieradzkiej będzie wyjazd na mecz reprezentacji Polski z Albanią. Orkan za drugie miejsce odebrał czek na 1000 zł, a trzecia w klasyfikacji Warta zainkasowała 500 zł. Drużyny otrzymały również piłki piłkami. Nagrody i medale wręczał m.in. prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak.

Końcowa klasyfikacja: 1. MGUKS Pogoń Zduńska Wola, 2. GKS Orkan Buczek, 3. KS Warta Sieradz, 4. LKS Kwiatkowice, 5. LKS Czarni Rząśnia, 6. KS Warta II Sieradz, 7. KS Złoczewia Złoczew, 8. WKS 1957 Wieluń.