Pogoń nie była gościnna

Od porażki 1:2 sezon 2022/2023 w PKO BP Ekstraklasie rozpoczęli zawodnicy Widzewa. Po golu Bartłomieja Pawłowskiego beniaminek prowadził w Szczecinie z Pogonią 1:0, jednak gospodarze z nawiązką odrobili stratę i zainkasowali komplet punktów.

Widzew rozpoczął rozgrywki jako ostatnia z drużyn, które jeszcze kilka tygodni temu rywalizowały na zapleczu ekstraklasy. Wcześniej do walki przystąpiły zespoły z Kielc i Legnicy, które w inauguracyjnej kolejce zdobyły po jednym punkcie. Korona na własnym stadionie zremisowała 1:1 z Legią Warszawa, a Miedź wywiozła taki sam wynik z Radomia, gdzie grała z Radomiakiem.

W Szczecinie dobra passa beniaminków się skończyła, choć to Widzew jako pierwszy zdobył gola. W 20. minucie po akcji prawą stroną boiska piłka trafiła na środek pola karnego, a pozostawiony bez opieki Pawłowski bez problemów posłał ją do siatki. Portowcy odpowiedzieli tuż przed przerwą golem Luki Zahovica, który strzałem do pustej bramki sfinalizował koronkową akcję swojej drużyny. Wynik meczu został ustalony w 71. minucie. Wahan Biczachczjan przed polem karnym ograł Juliusza Letniowskiego i efektownym uderzeniem lewą nogą z 20 metrów zdobył drugą bramkę dla Pogoni.

Na premierowe punkty w ekstraklasie widzewiacy muszą więc poczekać przynajmniej do 22 lipca. Na ten dzień podopieczni Janusza Niedźwiedzia mają zaplanowany mecz z Jagiellonią w Białymstoku. Początek spotkania o godzinie 20.30.