Pogoda zmieniła terminarz

Powrót zimy zmienił terminarz rozgrywek grupy I trzeciej ligi. Z sześciu zaplanowanych na sobotę spotkań zgodnie z planem odbyły się trzy. W dwóch z nich wystąpiły zespoły z naszego regionu.

Jako pierwsi do walki o punkty stanęli gracze rezerw ŁKS, którzy po trafieniach Stipe Jurica (9') i Jakuba Romanowicza (56') wygrali na wyjeździe 2:1 z będącym w strefie spadkowej Zniczem Biała Piska. Honorową bramkę dla gospodarzy w 74. minucie meczu zdobył Maciej Famulak

Znacznie bardziej wymagającego rywala mieli zawodnicy KS Kutno, którzy sześćdziesiąt minut po rozpoczęciu spotkania w Białej Piskiej stanęli do walki z liderem rozgrywek. I już w 5. minucie objęli prowadzenie. Niestety, gol zdobyty przez Adriana Kralkowskiego nie zapewnił gospodarzom nawet jednego punktu. Przed przerwą do remisu doprowadził Konrad Zaklika (37'), a po zmianie stron Legionovia Legionowo zdobyła jeszcze dwie bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Mroczek, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik na 1:3 ustalił Bartosz Rymek. Gospodarze grali już wówczas w osłabieniu, bo wcześniej czerwoną kartką został ukarany Jakub Staniszewski.

Po tych spotkaniach ŁKS II awansował na siódme miejsce (33 pkt.), a KS Kutno jest na pozycji dziesiątej (31 pkt.). Prowadząca w rozgrywkach Legionovia zgromadziła do tej pory 53 pkt.

Mecz Sokoła Aleksandrów Łódzki z Wissą Szczuczyn został przełożony na 5 kwietnia (godz. 17), a spotkanie Lechii Tomaszów Mazowiecki z GKS Wikielec ma być rozegrane 20 kwietnia (godz. 17.30). Niedzielny mecz Ursusa Warszawie z Unią Skierniewice został przełożony na 13 kwietnia (godz. 17), a konfrontacja Legii II z Pelikanem Łowicz odbędzie się dopiero 4 maja.