fot. Oldboje ŁZPN

Pojadą do Warszawy!

Zespół Łódzkiego ZPN pojedzie do Warszawy, gdzie w październiku zostanie rozegrany finałowy turniej I edycji Mistrzostw Polski Oldbojów. Prawo do gry o medale zespół prowadzony przez Marka Dziubę wywalczył sobie podczas kwalifikacji w Suwałkach.


Po sobotnim zwycięstwie 7:1 z Warmińsko-Mazurskim ZPN w meczu o pierwsze miejsce nasza ekipa zmierzyła się dzisiaj z reprezentacją Podlasia. Gospodarze okazali się bardziej wymagającym rywalem, lecz również zeszli z boiska pokonani. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, ale za to jaki! Rafał Niżnik pokonał bramkarza efektownym lobem z ponad 30 metrów! Dwie kolejne bramki ekipa ŁZPN zdobyła w końcówce meczu. Prowadzenie podwyższył Marcin Majewski, a wynik meczu na 0:3 ustalił Jarosław Soszyński.

W turnieju kwalifikacyjnym barw ŁZPN bronili również: Arkadiusz Sima - Janusz Dziedzic, Tomasz Salski, Tomasz Lenart, Piotr Golański, Marcin Wolski, Rafał Pawlak, Adrian Budka, Jarosła Nita i Adam Kaźmierczak.

Oldboje ŁZPN

Mistrzostwa Polski Oldbojów to wspólna inicjatywa Fundacji Piłkarstwa Polskiego oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. W rywalizacji uczestniczą reprezentacje szesnastu związków wojewódzkich, złożone z zawodników urodzonych w roku 1980 i starszych. Kadrowicze muszą legitymować się adresem zamieszkania na terenie danego WZPN. Turnieju finałowy odbędzie się w październiku w Warszawie. Wystąpią w nim zwycięzcy czterech makroregionalnych turniejów kwalifikacyjnych.