Polacy w dobrych nastrojach

Już we wtorek o godz. 18 na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi rozpocznie się mecz eliminacji mistrzostw Europy U-21, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z Serbią. Podopieczni Czesława Michniewicza przystąpią do meczu w dobrych nastrojach. W piątek zremisowali na wyjeździe z Rosją 2:2 i z dorobkiem siedmiu punktów są liderem grupy 5.

Do Jekaterynburga biało-czerwoni pojechali mając na koncie zwycięstwa z Łotwą (1:0) i Estonią (4:0). I niewiele brakowało, by po trzech meczach mieli komplet punktów. W spotkaniu z Rosją Polacy dwa razy obejmowali prowadzenie, a zwycięstwo wypuścili z rąk w doliczonym czasie gry. Już w 10. minucie własnego bramkarza pokonał Igor Diwiejew, ale kwadrans później Daniił Utkin doprowadził do remisu. Na przerwę przyjezdni schodzili jednak z jednobramkową zaliczką. Tuż przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Patryk Klimala i Polska prowadziła 2:1. Taki wynik utrzymał się do 90. minuty, jednak w przedłużonym czasie gry Magomied-Szapi Sulejmanow uchronił Rosję od porażki i mecz zakończył się remisem 2:2.

- Gdyby udało nam się wygrać, to spotkanie oceniłbym jako bardzo dobre. W ostatniej chwili zwycięstwo wymknęło się jednak z naszych rąk, więc mogę mówić tylko o dobrym meczu, w którym było sporo fajnych momentów. Były jednak też słabsze chwili. To jednak normalne. Ten zespół dopiero się buduje i będzie się rozwijał. Dla tych chłopców każdy mecz na takim poziomie to nowe doświadczenie, które będzie procentowało w przyszłości – powiedział po spotkaniu Michniewicz.

Teraz jego podopiecznych czeka mecz z Serbią. Selekcjoner nie ukrywa, że w walce o kolejne punkty liczy na wsparcie łódzkich kibiców. - Nasz najbliższy rywal gra zupełni inaczej niż Rosja. Serbowie mają w składzie kilka indywidualności, a ich gra bazuje na doskonałym wyszkoleniu technicznym. Mam nadzieję, że w walce z tym rywalem będziemy mogli liczyć na wsparcie kibiców. Liczę na to, że we wtorek licznie zasiądą na trybunach i jestem przekonany, że nie będą żałowali, że przyszli na stadion. Warto chodzić na mecze kadr młodzieżowych, po grają w piłkarze, którzy mają szansę na zrobienie wielkich karier – podsumował Michniewicz.

Po trzech rozegranych meczach Serbia ma na koncie cztery punkty i w tabeli grupy 5. zajmuje trzecie miejsce. Bezpośredni awans do finałów ME UEFA U-21 2021 wywalczy zwycięzca grupy.

Wejściówki na wtorkowy mecz z Serbią w cenach 20 zł (kategoria 1) i 15 zł (kategoria 2 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem) można kupować za pośrednictwem serwisu bilety.laczynaspilka.pl. Bilety będą również dostępne przed meczem w kasach stadionu.