fot. Jolanta Grzesiuk

Polonia w żałobie

Smutne wieści dotarły do nas z Piotrkowa Trybunalskiego. W wieku 64 lat zmarła Jolanta Grzesiuk - prezes Piotrkowskiego Klubu Sportowego Polonia.


Stanowisko to piastowała od roku 2005. Dzięki jej pracy i zaangażowaniu klub osiągał coraz lepsze wyniki sportowe. Najlepiej świadczy o tym fakt, że drużyna seniorów Polonii z zespołu klasy B stała się czołową ekipą Betcris Łódzkiej IV Ligi. W bieżących rozgrywkach piotrkowianie zajmują aktualnie czwartą lokatę.

Jolanta Grzesiuk ogromną wagę przywiązywała również do pracy z młodzieżą. Zarządzając klubem podejmowała wiele działań, których celem było podniesienie poziomu szkolenia najmłodszych adeptów futbolu. Zabiegała o to, żeby każde dziecko chcące grać w piłkę znalazło miejsce w drużynach PKS Polonia. Szczególnie dbała o najmłodszch z ubogich rodzin.

Oprócz rozwoju sportowego jej wieloletnia praca przyczyniła się również do poprawy infrastruktury sportowej stadionu miejskiego, na którym swoje mecze rozgrywa PKS Polonia. Aktywnie działała też w ówczesnym Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 2006-2008 była m.in. członkiem Wydziału Gier.

Za swoją działalność była wielokrotnie nagradzana. Jednym z najcenniejszych wyróżnień była dla niej Brązowa Honorowa Odznaka PZPN, którą otrzymała w roku 2018.

Jolanta Grzesiuk zmarła 16 maja 2023, niespełna miesiąc przed 65 urodzinami. O dacie i miejscu pogrzebu poinformujemy w późniejszym terminie.

Rodzinie i bliskim Jolanty Grzesiuk wyrazy współczucia składają: zarząd, pracownicy i wszyscy członkowie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.