fot. Polska - Niemcy, eliminacje UEFA Euro U-21

Polska - Niemcy w Łodzi. Gramy o awans!

Ogromną stawkę będzie miało wtorkowe spotkanie młodzieżowych reprezentacji Polski i Niemiec w eliminacjach mistrzostw Europu do lat 21. Mecz na stadionie im. Władysława Króla w Łodzi (al. Unii Lubelskiej 2) rozpocznie się 7 czerwca o godzinie 18.


Podopieczni Macieja Stolarczyka przystąpią do rywalizacji jako wicelider grupy B. W dziewięciu spotkaniach biało-czerwoni zgromadzili 18 pkt. i mają szansę nawet na bezpośredni awans do turnieju finałowego!

Sytuacja polskiej ekipy znacząco poprawiła się po czwartkowym zwycięstwie 5:0 z San Marino (relacja z meczu znajduje się tutaj) i niespodziewanej porażce Izraela w wyjazdowym starciu z Łotwą (0:1). Te wyniki sprawiły, że przed ostatnią serią spotkań biało-czerwoni wskoczyli na drugą pozycję, a Izrael (16 pkt.) spadł na miejsce trzecie. Liderem są Niemcy, którzy przed piątkowym meczem z Węgrami mieli na koncie 21 oczek.

W ośmiu wcześniejszych konfrontacjach nasi zachodni sąsiedzi zanotowali siedem zwycięstw i jedną porażkę. Doznali jej w jesiennym starciu z Polską. Na Arena Grossaspach goście zwyciężyli 4:0! Gole w tym meczu strzelali: Adrian Benedyczak (5' i 12'), Michał Skóraś (15') oraz Kacper Kozłowski (90').

Jeśli w Łodzi biało-czerwoni ponownie okażą się lepsi, to mogą sobie zagwarantować nawet bezpośredni awans do finałów UEFA Euro U-21, które w roku 2023 zostaną rozegrane w Rumunii i Gruzji. Po eliminacjach prawo gry w tym turnieju zapewnią sobie zwycięzcy dziewięciu grup kwalifikacyjnych oraz jedna drużyna z drugiego miejsca. Ośmiu pozostałych grupowych wicemistrzów o prawo gry w finałach walczyć będzie w barażach.

Bilety na mecz Polska – Niemcy kosztują: 20 zł (I kategoria), 15 zł (II kategoria oraz NPSP) i 7 zł (ulgowe, do 15 roku życia).

Wejściówki można kupować za pośrednictwem portalu laczynaspilka.pl, a we wtorek 7 czerwca od godziny 12 również w punkcie kasowym Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.