fot. Polska - Norwegia

Polska - Norwegia w Łodzi. Są jeszcze bilety!

W nadchodzący czwartek na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi reprezentantki Polski zmierzą się z Norwegią. Spotkanie w ramach eliminacji mistrzostw świata kobiet 2023 rozpocznie się o godz. 19.15. W sprzedaży są jeszcze dostępne wejściówki na ten mecz.


Bilety w cenie 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne oraz dla grup zorganizowanych) można kupować za pośrednictwem portalu kupbilet.pl. Sprzedaż stacjonarna prowadzona jest w: punktach KupBilet oraz salonach Empik i Kolporter. W dniu meczu od godziny 16 wejściówki będą też sprzedawane w kasach stadionu.

Polska - Norwegia

- Norwegia to absolutna czołówka, jeśli chodzi o piłkę nożną kobiet. Ranga spotkania i klasowy przeciwnik zachęcają więc do przyjścia na trybuny. Warto to też zrobić dla naszej reprezentacji, która pod wodzą Niny Patalon robi postępy i ten progres jest widoczny - powiedział prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN Adam Kaźmierczak. Dodał, że awans na mistrzostwa świata byłby znakomitym zwieńczeniem pracy, wykonywanej przez Polski Związek Piłki Nożnej na rzecz rozwoju piłkarstwa kobiecego.

Walkę o realizację tego celu Polki rozpoczęły w Gdańsku, gdzie zremisowały 1:1 z Belgią. Spotkanie obejrzało 8 tys. widzów. Szef ŁZPN ma nadzieję, że w Łodzi na trybunach zasiądzie jeszcze więcej widzów. - To będzie taki sprawdzian, czy kibice stęsknili się za międzynarodowymi meczami w Łodzi. Ten stadion na co dzień jest wypełniany w stu procentach. Mam nadzieję, że na tym spotkaniu kibice też dopiszą i spróbujemy przebić osiem tysięcy z Gdańska. Myślę, że jest to wynik do pobicia. Tym bardziej, że ceny biletów są naprawdę promocyjne - stwierdził Kaźmierczak.

Starcie z Norwegią będzie pierwszym od dwóch lat międzynarodowym meczem piłkarskim, który zostanie rozegrany w Łodzi z udziałem publiczności. - Liczymy na to, że będzie to wspaniałe widowisko sportowe, które przyniesie nam wiele wrażeń. Bardzo się cieszymy, że nasze piłkarki będą mogły skorzystać z naszego obiektu. Stadion jest przygotowany perfekcyjnie. Mamy świetną murawę, która w rankingach plasuje się w krajowej czołówce - powiedział Sławomir Worach, szef Miejskiej Areny Kultury i Sportu - operatora obiektu przy al. Piłsudskiego.

Polki rywalizację w grupie F rozpoczęły od wspomnianego remisu 1:1 z Belgią, a później wygrały 1:0 na wyjeździe z Armenią. Teraz czekają je mecze z: Norwegią (21 października w Łodzi) i Albanią (26 października, w Tychach). Na te spotkania selekcjonerka biało-czerwonych Nina Patalon powołała 23 zawodniczki. W tym gronie znalazły się cztery reprezentantki TME SMS Łódź: Oliwia Szperkowska, Katarzyna Konat, Anna Rędzia i Klaudia Jedlińska.

- W tej chwili UKS SMS jest hegemonem w kobiecej piłce nożnej. Łódzki klub ma zawodniczki nie tylko w pierwszej reprezentacji, ale też kilka dziewczyn w młodszych kadrach. Widać, że praca wykonywana przy Milionowej przynosi efekty - podsumował Kaźmierczak.

Skład grupy F uzupełnia Kosowo. W eliminacjach MŚ 2023 w strefie UEFA występuje 51 drużyn, które zostały podzielone na dziewięć grup. Zespoły z pierwszych miejsc zapewnią sobie bezpośredni awans do turnieju finałowego, a ekipy z drugich lokat wezmą udział w dwustopniowych barażach, które wyłonią dwóch kolejnych finalistów oraz uczestnika interkontynentalnego turnieju barażowego.