Ponad miesiąc bez wygranej

Już ponad miesiąc na ligowe zwycięstwo czekają zawodnicy Widzewa. po raz ostatni z kompletu punktów ekipa z Piłsudskiego cieszyła się 15 października, gdy szczęśliwie ograła 1:0 Koronę w Kielcach. Od tego momentu w pięciu kolejnych meczach podopieczni Janusza Niedźwiedzia zdobyli łącznie tylko trzy punkty.

Ostatni zainkasowali w Nowym Sączu, gdzie tuż przed końcem meczu wyszarpali remis z Sandecją. Gola na wagę jednego punktu w 89. minucie meczu zdobył Paweł Tomczyk. Było to trafienie na 2:2. Pierwszą bramkę dla Widzewa w 45. minucie zdobył Dominik Kun. Po zmianie stron Sandecja odrobiła jednak stratę i wyszła na prowadzenie. Do remisu po rzucie karnym doprowadził Damir Sovsic, a gola na 2:1 zdobył Błażej Szczepanek.

Mimo dość długiej już serii spotkań bez zwycięstwa widzewiacy nadal utrzymują się na miejscu dającym bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Nie są już jednak liderem. Z dorobkiem 35 pkt. zajmują drugą lokatę, tracąc trzy oczka do Miedzi Legnica i mając trzy punkty przewagi nad trzecią w klasyfikacji Koroną. Ta ostatnia rozegrała jednak jeden mecz mniej. W 19. kolejce wicelider Fortuna 1. Ligi podejmie przy Piłsudskiego Zagłębie Sosnowiec (28 listopada, godz. 18).