Popis w Łęcznej

Znakomity występ zaliczyły piłkarki TME SMS, które w 7. kolejce ekstraligi zdemolowały w Łęcznej miejscowego Górnika. Podopieczne Marka Chojnackiego wygrały 5:0 i nadal są na czele tabeli.

Przed dzisiejszym meczem łodzianki miały tylko punkt więcej od drugiego w klasyfikacji Górnika, ale w bezpośrednim starciu okazały się zdecydowanie lepszym zespołem. W pierwszej połowie na listę strzelczyń wpisała się Wiktoria Zieniewicz (24) i na przerwę zespoły wchodziły przy prowadzeniu TME SMS 1:0. Trzy minuty po zmianie stron gola zdobyła Ernestina Abambila (48), a później zrobuiły to jeszcze: Dominika Kopińska (57), Dominika Gąsieniec (82) i Nadia Krezyman (88).

Dla łodzianek było to już szóste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Po meczu w Łęcznej TME SMS ma 19 pkt. i o trzy oczka wyprzedza Czarnych Sosnowiec (jeden mecz zaległy). W 8. kolejce zespół z Milionowej podejmie GKS Katowice (9 października, godz. 13).